Akcja społeczna PRACUJĘ NIE HEJTUJĘ



Szanowni Państwo,

po tygodniach intensywnych prac, zapraszamy do udziału w akcji społecznej „Pracuję, nie hejtuję”, którą przygotowały oddziały Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP.

 

 

Szanowni Państwo,

po tygodniach intensywnych prac, zapraszamy do udziału w akcji społecznej „Pracuję, nie hejtuję”, którą przygotowały oddziały Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP.

Problem hejtu na pewno jest Wam znany. Być może z dyskryminacją, wykluczeniem i zastraszaniem spotkaliście się (lub nawet spotykacie) w życiu prywatnym lub w środowisku pracy. W dobie pandemii problem ten nasilił się, dotykając całych grup zawodowych: medyków, nauczycieli, górników, a także ich rodzin.

Celem akcji „Pracuję, nie hejtuję” jest zwrócenie uwagi na poważny problem społeczno-psychologiczno-prawny, jakim jest hejt doświadczany przez pracowników w związku z epidemią koronawirusa oraz zainicjowanie skutecznych działań antydyskryminacyjnych.

Jako służba BHP, doradcy pracodawców, powinniśmy być szczególnie wyczuleni na zagrożenia dla poczucia bezpieczeństwa i zdrowia (również tego psychicznego) pracowników oraz powinniśmy wiedzieć, jak wesprzeć pracodawcę w działaniach profilaktycznych. Oczywiście z poszanowaniem odczuć oraz próbą dotarcia do motywów działania wszystkich stron, również pracowników hejtujących.

Bezpłatna e-konferencja „Pracuję, nie hejtuję

Zapraszamy do udziału w konferencji online „Pracuję, nie hejtuję”, która odbędzie się 22 czerwca 2020 r. o godz. 13.00. Na problemie hejtu i poszukiwaniu obopólnie akceptowalnych rozwiązań skupią się specjaliści z zakresu prawa, psychologii, negocjacji, medycyny i BHP. Dowiemy się, jak pomóc ofiarom hejtu oraz poznamy historie osób, które go doświadczyły. Wydarzenie poprowadzi redaktor Michał Olszański. Udział jest bezpłatny. Prosimy o zgłoszenie udziału do 18 czerwca 2020 r. – formularz dostępny jest tutaj.

Działania, które każdy z Państwa może podjąć

Niezależnie od udziału w konferencji, zachęcamy do podjęcia aktywnej walki z hejtem w swoich zakładach pracy – do uświadamiania, jak groźnym jest zjawiskiem i do budowania w pracownikach poczucia odpowiedzialności za swoje zachowania.

Co można (i warto) zrobić?

  • Zamieścić materiały o akcji w widocznych miejscach w firmie
  • Opublikować je w firmowych mediach społecznościowych (banery w załączeniu)
  • Wysłać mailing informacyjny do pracowników
  • Polubić profil akcji na Facebooku i udostępniać posty na swoim profilu
  • Nagrać krótki (max. 30 sek.) film z informacją o sobie i powodzie wspierania akcji, a następnie opublikować go na swoim profilu na Facebooku oraz przesłać na adres stophejt@ospsbhp.pl.

Wszystkie, nadesłane filmy postaramy się zamieścić na stronie akcji. Jeśli w Państwa firmie zostały już wdrożone działania lub procedury przeciwdziałające hejtowi, prosimy o podzielenie się swoimi doświadczeniami.

 

A już 10 czerwca w środę o godz. 20:00 zapraszamy na premierowy wywiad z Panią Anną.

Wywiad ten wyświetlony zostanie się na profilu profilu akcji na Facebooku.

Prowadzący wywiad: Michał Olszański

Uczestnik: Pani Anna pielęgniarka, której rodzina doświadczyła hejtu,

a wszystko za sprawą tego, że na co dzień wykonuje zawód pielęgniarki.

Link do poprzedniego wywiadu z Panem Tomaszem.

 

Kontakt z nami

Zawsze aktualne informacje znajdziecie Państwo na profilu akcji na FacebookuNa Wasze pytania z chęcią odpowiadają:

Grzegorz Szałas tel. 888 500 444

Beata Kaczmarek tel. 502 39 29 29

stophejt@ospsbhp.pl

 

O partnerach akcji, oddziałach OSPSBHP, firmach i Instytucjach, które aktywnie się włączyły i wspierają przedsięwzięcie będziemy już w najbliższych dniach informować na profilu akcji na Facebooku.

Organizator techniczny: OSPSBHP oddział w Radomiu